ALMAN KURDU Yavrusu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavru alırken dikkat edilmesi gereken noktalar
4 çeşit yavruya sahip olabilirsiniz.

 1. Herhangi bir dişi ve erkek kurdun birleşmesi ile elde edilen yavrular ( Değerli değildir.)
 2. Secereli bir kurt ile seceresi olmayan bir kurdun birleşmesi ile elde edilen yavrular. ( bu yavrular 1. şıkka göre daha değerli olup, yine de fazla tercih edilmezler. Kalça çıkığı olma  ihtimali yüksektir. Bel açısının oluşmama riski vardır (23 derece) Bu durum da köpeğin güzel olmasını engeller. Böyle bir  durum köpek ancak iki yaşına gelince kendini belli eder.
 3. Secereli bir erkek kurt ile secereli bir dişi kurdun birleşmesiyle elde edilen yavrular. ( 1. ve 2.  şıkka göre daha değerlidir. Ancak iki tarafın da yavrulara kendi ırklarından ne aktardıkları belli olmadığından, köpeğin gösterişli olup olmayacağını, akıllı olup olmayacağını, söz dinleyip dinlemeyeceğini, tüylerinin durumu ve renk dağılımı gibi noktalar soru işaretlidir. Çünkü bu noktalar ancak yavru iki yaşına vardığında kendini belli edecektir.)
 4. Soyu kanıtlanmış, yani yüzlerce yavru alındıktan sonra, başarısı kanıtlanmış iki soyun birleşmesi ile elde edilen yavrular.
  Özellikleri:
  Daha akıllı olurlar.
  Daha güzeldirler.
  Renk dağılımları çok iyidir.
  Her yerde fark edilirler.
  Çiftleştirmek için aranan kurtlardır.
  Yavruları değerlidir.
  Kalça çıkığı riski %7’dir. (1. ve 2. şıklarda risk %60 civarındadır)
  Bu yavrular diğerlerine göre daha pahalıdırlar. Ancak çok akıllı olduklarından, ileri yaşlarda eğitim için fazla para harcamaya gerek kalınmayacağından, kendilerini amorti ederler. 
  Aranan ve Türkiye’de az bulunan yavrulardır. Yani kısacası bu yavruları alanlar, araba değil Mercedes alırlar.

Not: Dünyanın en etkin Alman Çoban Köpeği Derneği olan SV ( Verein für Deutsche Schaeferhunde ) bu soyların bir istatistiğini Nisan 2011 dergisinde yayınlamıştır. Burada adı geçen anne ve babadan gelen yavrular tüm dünyada marka olmuşlardır. Burada belirtilen KKL I (çiftleştirilmesi şiddetle tavsiye edilen) KKL II (çiftleştirilmesi tavsiye edilen) demektir. Dergide yayınlananları görmek için lütfen tıklayınız.

Buradan göreceğiniz üzere, bir kere soylar yüzlerce yavru alındıktan sonra değerini belli etmektedir. İkincisi  Almanyada kalıp ta sınava ve kontrola giren, yani Körung'a giren ( daha fazla bilgi için www.almankurdum.net / alman kurtları hakkında tıkılayınız,) köpekler % 95 ve üzeri KKL1 ( yani çiftleştirilmesi şiddetle tavsiye edilen), % 5 i ise KKL II ( yani çiftleşmesi tavsiye edilen ) notu almışlardır.


Dikkat : Bu web sayfasının sahibi, Alman Kurtları ile hobi olarak ilgilenmekte ve bu bakımdan  Türkiyede de iyi cins Alman Kurtlarının üretimi için ilgiyi artırmayı ve web sayfasını ziyaret edenleri doğru bilgilendirmeyi hedeflemiştir.Bu işin ticaretini yapmadığından, sadece bu işe gönül koymuş kişilerin, çok üst düzey Alman Kurtları sahibi olmalarına aracılık etmektedir.

 

Riva Kennel / Alman Kurdu Yavrusu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz / El Kitabı

Dalgıç davaları için sayısız ilaç var. Reçeteleri işleyecek multipl yasal internet eczanesi vardır. Her sıkıntı için çok sayıda ilaç var. Aşağıda "Vigrande" ile yaklaşık önemli savunma önerileri bulunmaktadır. Viagra gibi telafileri aldığınızda "" hakkında hatırlamanız gerekir. Başka soruya gidiyoruz "". Erektil disfonksiyonun kendisi mutlaka mezar olmamasına rağmen, bazen diğer temel bir sağlık koşullarının erken ciddi uyarı işaretlerinden biridir. Herkese sorun ve herhangi bir ilacın yan etkileri olduğunu cevaplayacaktır. İyi bir itibar kaynağı ile, bu çare için geçerli bir yemek tarifi ile iyi düşünülmüş online eczaneye itilebilecek tasarruflar elde edersiniz.

Go to top