Riva Kennel'de Köpeklerimiz İçin Neler Var ?

Köpek Konaklama Ünitelerinin Özellikleri Neler ?

2 m x 4 m = 8 metrekare bir ünite ve bunun içinde yer alan kışlık ( aynı zamanda gölgelik ) alan ve üstü kapalı, yazlık alan bulunmakta. Kışlık ve yazlık alanın ayrı ayrı gideri, ayrı ayrı normlara uygun yükseklikte, köpek yatma yerleri mevcut.kopeklerimiz icin 001

Kışlık üniteler yerden ısıtmalı ve aydınlatmalı.

Köpeklerin ayrıca ihtiyaçlarını giderdikleri bir havalandırma alanı ile, oyun oynayıp, enerjilerini atacakları geniş bir alan mevcuttur.

Çiftliğimizde ayrıca yazın sıcak günlerinde veya kışın yağışlı günlerde eğitim yapılmasını sağlayacak özel bir eğitim alanı bulunmaktadır. Özel şömineli ve oturma düzenli seyir yerimizde çay ve kahvenizin eşliğinde, köpeğinize verilmekte olan eğitimi keyifle izleyebilirsiniz.

Doğumhaneler

4mX5m=20 metrekare dir. Yerden ısıtmalı olup, ayrıca yurt dışından özel getirdiğimiz, ısı ayarlı doğum platformu ve tavandan ısıtma mevcuttur. Doğumhanelerin her tarafı ısı yalıtımlı olup, merkezi bir çatı tarafından korunmaktadır.

Amacımız, hem annenin ve hem de yavruların sağlıklı yetişmeleri ve sizlere sağlıklı bir doğum dönemi geçirmiş yavrular sunabilmektir. Bu da sizlerin, köpeğiniz büyüdükçe karşılaşacağınız sağlık sorunlarının en aza indirilmiş olması demektir. Köpeğiniz daha güçlü ve sağlıklı olacaktır.

Bu doğumhanelerde, sizin köpeğinizin de doğumu için, müsaitlik durumuna göre yararlanabilirsiniz.

kopeklerimiz icin 002

 Doğum sandığı :

Anne doğumda, sancı ile hareket edeceğinden, yavru gelirken, daha önce doğan yavrulara zarar verebilir. Dönerken üzerine yatabilir. Bu bakımdan 1,5 m x 1,5 metrelik bir platformun üzerine, şapka gibi girip çıkan , yerden yaklaşık 15 cm yüksekliğinde bir koruma yaptırmalısınız. Yavrular yürümeye ve sandığı terk etmeye başladıklarında , bu şapkayı çıkarmalısınız. Çünkü yavrular anneye  dönüş yolunu bulmakta zorlanacaklardır

Doğum :

Bir dişinin doğum zamanı çiftleşmeden sonraki 60 – 63. günler arasındadır. Doğumdan bir gün önce dişi mama yemez. Bu durumda her an doğumun başlayacağı göz önüne alınarak, hazır beklenilmeli, kulübede su eksik edilmemelidir. Doğumda dişi plazantayı kendi yırtacak ve yavrunun göbek bağını kesecektir. Bazen dişi , plazantayı yırtmadan başında bekleyebilir. Bu durum, yavrunun risk altında olduğu anlamına gelebilir veya dişinin ilk doğumudur. Bu durumda, sizler plazantayı yırtmada yardımcı olmalısınız. Bu bakımdan doğum esnasında steril bir makas yanınızda bulunmalıdır. Plzanta yırtıldıktan sonra , yavru ses çıkarmalı ve hareket etmelidir. Eğer yavru hareketsizse, yavruyu avucunuza alıp, sırtını sıvazlamalı ve solunum yolunun açılmasına yardım etmelisiniz. Bazen dişi, yavrunun kafasını ısırarak, yavrunun acıdan dolayı nefes almasını sağlayacaktır.

Doğumun sona ermesi saatler sürebilir, 12-16 ve hatta 24 saati bulan doğumlar olabilir. Doğumun uzaması yavruların ölü doğma riskini de arttıracaktır. Doğumun bittiğine inandığınızda, bir sancı iğnesi yapıp, herhangi bir yavru daha olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ölü doğan yavru varsa, annenin yanından farkettirmeden uzaklaştırmalısınız.

Yavruların bulunduğu ortam ne sıcak ve ne de soğuk olmalıdır. Bunu yavruların yatış biçiminden anlayabilirsiniz. Eğer yavrular birbirlerinden uzak yatıyorlarsa, ortam sıcaktır. Koyun koyuna yatıyorlarsa, ortam sıcaktır. Bu konuda size infrared ışık veren bir ampul yardımcı olabilir.

Anne emzirme döneminde normal miktarından daha fazla yemelidir. Yavrular 1 ay anne sütü almalılar, daha sonra yavaş yavaş kuru mamaya geçilmelidir. Yavruların sindirim sistemleri daha gelişmediğinden, doğumdan 4 hafta sonra az miktarda sulandırılmış çiğ kıyma ( ilk seferinde her bir yavru içim 1 çay kaşığı kadar ) verilmeli ( ilk gün bir kez, sonraki 2 gün günde 2 kez, daha sonraki günler günde 3 kez ) verilmeli, 1 hafta sonra bu kıymanın üzerine Starter adını verdiğimiz küçük taneli mama ilave edilmeli ( yine ilk gün az miktarda 1 çay kaşığı kadar ) sonraki günler miktar arttırılmalı ve  7. Hafta sadece üzerine su ilave edilmiş starter mama verilmeli ( günde 300 gr ) , 8. Hafta ise Puppy mamaya geçilmeli ve günde 300 gr. mama verilmelidir. Puppy mama verirken, mama 5 dakika önce su ile ıslatılmalı, yumuşaması sağlanmalı ve yavruya verilmelidir.   

Yavrular üç haftalık olduğunda iç parazit yapılmalı ve 1 hafta sonra tekrar edilmelidir. 8. hafta sonunda yavrulara karma aşı yapılmalı, sonraki haftalarda 2. karma aşı, sonraki haftalarda ise korona ve boğmaca ile laym aşısı yapılmalıdır. Bu konuda mutlaka veterinerinize danışmalısınız.

Karantina

Hastalanan bir köpek hemen karantinaya alınmakta ve diğerlerinden ayrılmaktadır. Bu mekan tamamen kapalı bir alan bir alan olup, kendine özel havalandırması ve sıcak ve soğuk havaya karşı mantolaması bulunmaktadır. Alttan ısıtma mevcuttur.

Rehabilitasyon

Operasyon geçirmiş bir köpek, mikroplara karşı savunmasız olabilir. Bu bakımdan bu köpeği, yalnız özel kişilerin bakacağı ve odaya girerken dezenfektan maddeye basarak yürüdükleri bir mekana koymaktayız . Burası tamamen kapalı bir mekan olup, özel havalandırması ve odanın sıcak ve soğuk havaya karşı mantolaması bulunmaktadır. Alttan ısıtma mevcuttur.

Köpek Banyo Yerleri :

İsterseniz, bıraktığınız köpeğiniz, banyo yaptırılarak sizlere teslim edilmektedir.

Köpek Shop :

Burada sizlerin ihtiyaç duyabileceğiniz, efektif malzemeler bulunmaktadır. Mamalar, tasmalar, su kapları,seyahat için pratik kaplar, ilaçlar, vitaminler, köpek taşıma kafesleri, oyuncaklar, şampuan ve taraklar, araba içi örtüler vs. Bunlardan bazıları bizim özel olarak getirdiğimiz ve Türkiye'de kolay bulunmayan malzemelerdir.

Veteriner Hizmeti :

Veterinerimizin çiftliğimizde özel bir çalışma alanı bulunmaktadır.Herhangi bir sağlık sorununda, doğumda, aşılamada ve röntgen de dahil olmak üzere,her türlü veterinerlik hizmetinde bizlere yardımcı olmaktadır. 

Eğitim :

Eğitimlerimiz, tuvalet eğitimi, BH ( Refakat Eğitimi ) SCH1,SCH2,SCH3 ( Schutzhund eğitimi - Itaat Eğitimi)şeklinde verilmekte olup, koruma eğitimi, arama kurtarma eğitimi,özel koruma eğitimi, bomba arama köpeği eğitimi gibi de eğitimler için de tarafımızdan bilgi alabilirsiniz.

kopeklerimiz icin 003Köpeğin eğitimi yavru iken başlar. Yavrunuz 4-6 ay arasında eğitime başladığında, eğer eğitimi alan bir yavru ise, büyük zorluklarla karşılaşılmadan, öğretilmek istenen komutları öğrenir. Ancak bu eğitimlerin belirli bölümünde, yavru sahibinin de eğitimci ile birlikte olması ve gereken komutları birlikte vermesi gerekmektedir. Eğitim bittikten sonra da, yavru sahibi hiç bir zaman köpeği eğitim tekrarı olmadan bırakmamalı, devamlı olarak öğretilmiş olan komutları köpeği ile tekrarlamalıdır. Köpeğiniz eğer yetişkin ise, 2 yaşına kadar başarılı eğitimler alabilir.Ancak eğer, köpeğiniz 2 yaşına kadar hiç bir eğitim almamışsa, bazı konuları yanlış öğrenmiş olabilir. Bu durumda, köpeğinizi eski alışkanlıklarından vaz geçirmek zor olabilir.

Üretim kurallarına uygun, secereli anne ve babadan dünyaya gelmiş, anneliğin gebeliğinde, anneye düzgün gıda ve vitamin verilmiş yavrular, genetik olarak sağlıklı olarak yaşamlarına başlayacaklardır. Bu yavrular 4-5 aylarda eğitime başlamadan, ciddi şekilde korku yaşamamalılar ( merdivenden düşmek, büyük köpek tarafından kovalanmak veya ısırılmak gibi...)ve bu olay beyinlerine kazınmış olmamalıdır. Eğitimden önce, köpek sahibinin en çok dikkat edeceği nokta burasıdır.

Merdivenaltı yapılan, bilinçsiz üretimlerle dünyaya gelen yavrularda en fazla gözlemlenen sorunlar, bu yavruların fiziksel olarak zayıf olmaları, korkak olmaları ve itaatsiz davranışlar sergilemeleri, ileriki yaşlarda da ED ve HD ( omuz ve kalça çıkığı ) problemlerine maruz kalmaları şeklinde kendini gösterecektir. Unutmayalım ki, kurallara uygun yapılan üretimlerde bu hastalık riski % 6 iken, diğerlerinde %70 e kadar çıkmaktadır.

Aslında Alman Kurdu ( Alman Çoban Köpeği ) enerjisi yüksek olan bir köpektir. Temel itaattan sonra köpeğinize aldıracağınız BH ( Refakat Eğitimi ) sizlere ileride secereli üretim imkanı vereceğinden ve yarışmalar katılıp, köpeğinizle bu sporu her yaşta rahatlıkla yapabileceğinizden, sizlere hem sağlınızı korumak ve hem de yarışlarda diğer köpek sahipleri ile tanışma fırsatı verecektir. İstediğiniz takdirde bir yarışmada köpek sahibinin ne yapması gerektiği sizlere anlatılacak ve arzu ettiğinizde çiftliğimize gelip, ister kendiniz veya bizlerin yardımı ile , büyük çim alanımızda ,antereman yapabileceksiniz. İddia ediyoruz ki, eğer düzgün bir üretimden köpeğiniz varsa,köpeğin çeşitli yaş kategorilerinde yapılan bu spordan muazzam bir keyif alacak ve şovların vazgeçilmez kişileri arasına gireceksiniz.

Pansiyon:

Odalarımız 8 metrekarelik, güneye bakan, alttan ısıtmalı, yazlık ve kışlık bölümleri bulunan, hijyen bir ortamdır. Her odadaki köpek günde en az 2 kez, güzel havalarda 3 kez havalandırmaya çıkarılmakta ve daha sonra geniş çim alanımızda top veya frisbi ile oyun oynatılmaktadır.

Pansiyonumuzda bir veteriner odamız bulunmakta ve köpeklerimiz belli aralıklarla bu veteriner arkadaşımız tarafından kontrol edilmektedir. Ayrıca pansiyonumuzda bir de kuaför ( sadece yıkama) ünitesi de bulunmakta ve köpekleriniz size banyo yapmış vaziyette teslim edilebilmektedir.

Eğitim için getirdiğiniz köpeklerinizi, önerilen eğitim günlerinde kendiniz de getirebileceğiniz gibi, vaktiniz olmaması halinde pansiyonumuza da bırakabilirsiniz.

Pet Shop :

Bu mağazamızda mama, mama ve su kapları, seyahat kapları, seyehat anında içinden su dökülmeyen su kapları, kayışlar, tasmalar, isimlikler, taraklar, köpeğiniz için çok mühim olan ve Türkiye'de zor ulaşılan vitaminler vs.bulunmaktadır.

Pet Taksi :

Köpeğinizi bize getiremediğniz durumlarda, özel dizayn edilmiş aracımız sizin köpeğinizi alıp getirmekte ve daha sonra da yine sizlere teslim etmektedir.

kopeklerimiz icin 004

Dalgıç davaları için sayısız ilaç var. Reçeteleri işleyecek birçok yasal internet eczanesi vardır. Her sıkıntı için sayısız ilaç var. Aşağıda "Vigrande" ile yaklaşık önemli savunma önerileri bulunmaktadır. Viagra gibi telafileri aldığınızda "" bekleyebileceğinizi hatırlamanız gerekir. Başka soruya gidiyoruz "". Erektil disfonksiyonun kendisi mutlaka mezar olmamasına rağmen, bazen diğer temel bir sağlık koşullarının erken ciddi uyarı işaretlerinden biridir. Herkese sorun ve herhangi biri bir ilacın yan etkileri olduğunu cevaplayacaktır. İyi bir itibar kaynağı ile, bu çare için geçerli bir reçete ile iyi düşünülmüş online eczaneye itilebilecek tasarruflar elde edersiniz.

Go to top