RIVA KENNEL'e Nasıl Güvenebilirsiniz ?

Istanbul Şampiyonasında gösterdiğimiz başarıdan sonra, URBECKE çiftliğinin sahibi, Friedrich Stenner hayvanlarımızın kaldıkları yeri ve doğumhaneyi görmüş ve bizlerin kendisini Türkiyede temsil etmesine izin vermiştir.

URBECKE TÜRKEI olarak, 1956 dan beri Alman Kurdu Üretimi ile uğraşan ve eğitimini veren, URBECKE DEUTSCLAND'ın şubesi olarak çalışmaktayız. Dolayısı ile istenen köpekler Almanya kağıtlı veya Türkiye doğumlu olmaktadır ve Alman kalitesi ile üretilmektedir.

Biz hobi mantığı ile iş yapan dolayısı ile az , ama kaliteli üretim yaparak, bu işin meraklısına en iyisini vermeye çalışmaktayız.
Bizler Alman kurtlarımızın yavrularını kendi bahçelerimizde  yine kendi köpeklerimizle birlikte bakıyoruz. Bunun sonucu, Alman Kurtlarımız son derece sağlıklı bir ortamda yaşamakta ve doğan yavrular kuvvetli mamalarla beslenmekte , ileride güçlü ve sağlıklı birer arkadaş olacak şekilde sosyal bir ortamda yetişmektedirler.

Aşıları zamanında yapılmakta ve yine anne sütünü Alman normlarında belirtilen sürelerde almasına özen göstermekteyiz.
Üremelerine hiç bir zaman, yavrular 2 yaşına gelmeden izin vermemekteyiz.

Çiftliğimizde kan bağı en verimli olan ve pigmentlerini düzgün aktarabilen, ailesinde kalça ve omuz çıkığı bulunmayan Alman Kurtları çiftleştirir. ( Bu doğacak köpeklerde yıllar sonra oluşabilecek kalça çıkığı problemini en aza indirir. % 7 gibi ) Bunun için tarafınıza 3 kuşak , soyu mail veya basılı olarak gönderilir. Dolayısı ile immun sistemi sağlam köpekler yetiştirildiği için hastalanma riskleri oldukça azdır.

Yavrulara ticari bakmamakta, iyi aileleri bulana kadar bir aile ortamında yetiştirilmektedirler.

İstediğiniz anda Alman Kurtlarımızı randevu alarak görebilirsiniz.

Bunun neticesi olarak fabrikasyon üretimimiz yoktur. Acil yavru veya yetişkin Alman Kurt isteyen okuyucularımız için, Almanyadan da yavru getirtebilmekteyiz.

Artık Üretimde üretim izni olmadan üretim yapmaya ve hastalık riski taşıyan yavru satışına son verilmelidir! Bizler bu işin öncülerindeniz.

Yarışmalarda çok net gördüğümüz gibi Secereli Köpeklerin üstünlüğü inkar edilemez.Yıllardır kontrolsüz(üretim izni olmadan) üretilmiş olan hiç bir nesil yurtdışından gelmiş olan vasat bir secereli köpekle dahi kıyaslama şansımız olmuyor.

Bundan böyle Alman Çoban Köpeği sevenleri bilinçlendikce bu kontrolsüz üretimlerden olan yavrulara rağbet zaten düşecektir,ticari yönden bir kazanç getirmeyeceği gibi,hayal kırıklıkları azalacaktır.

bize nasil guvenebilirsiniz 1

Yavruların kalitesi artıkca bakımlarına ,beslenmelerine,eğitimine önem verilmeye başlanacaktır.

Yavruların geleceğinden ve yaşamlarından birinci derecede üreticiler sorumludur,vicdanen bunun bilinci içinde üretim yapıp sahiplendirme sorumluluğunu tüm üreticiler gibi bizler de taşımaktayız.

Yurtdışından gelen Köpeklere gıpta ile bakarak yüksek rakamlar ödeyerek elde ettiğimiz Alman Kurtlarının bile çoğu zaman o ülkelerde yetersiz görüldüğü için elden çıkartıldığını unutmayalım.

Bilinçli üretici olarak ,üretimde sadece Erkek ve Dişiyi biraraya getirerek yavru üretmenin bir başarı olmadığını ve bunun sadece kandırmaca olduğunu, bu usulle Alman Kurdu görünümünde köpek üretildiğini bilen ve bu bakımdan tüm normlar uygun üretim yapan bir merkeziz.

Üretici, elinde olan ebeveynlerden daha kaliteli yavru elde etmek amacında olan bir'' Araştırmacı'' olmalıdır,bunun içinde başta ebeveynlerin yönetmeliklere uygunluğunu,secerelerindeki kan bağını,anatomilerinin tamamlayıcı olmasını,karakterlerinin uyumluluğunu,pigmentasyonun sağlanacağını ve ırk standartlarına uygun kriterlerini oluşturarak amacına uygun yavrular elde etmenin hesabını yapmalıdır. Bunu Alman standartlarında yapan bir merkeziz.

bize nasil guvenebilirsiniz 2

Üreticinin hayali, üretiği yavrularının Türkiye sınırlarını da aşarak, yurtdışında başarılı olacak yavrular üretmek olmalıdır.Bunun için oldukça iddialıyız. Ancak bunun için de iyi bir eğitimin verilmesi gerektiğinin de bilincindeyiz.

Siz değerli dostlarımız bu anlayışta olan üreticilerden yavru teminine giderseniz,sağlıklı ,karakteri sağlam,ırk standartlarını içeren,kaliteli mutlu olacağınız bir dost edinme şansınızı büyük ölçüde garantilemiş olursunuz.


Sonuçta, sağlıklı yavrular için Almanyada dünyanın sayılı çiftlikleri içinde yer alan, URBECKE DEUTSCHLAND ile birlikte çalışmakta bu çiftliğin önerdiği yavruları üretmekteyiz. Bir başka deyişle URBECKE TÜRKEİ olarak çalışmaktayız.

URBECKE ALMANYA' nın başında, bu işi yarım yüzyıldır yapan Friedrich Stenner bulunmaktadır. Kendisi 80 yaşında ve son derece dinç bir kişiliğe sahip olup, Almanyanın ilk hakemlerinden ve üreticilerinden olup, yavru üretiminde muazzam bir birikime sahiptir.

Laura Pashedag( torunu ) üretici ve eğitim alanında Almanyanın en iyisi seçilmiş ve Almanya'da bulunan Alman Çoban Köpekleri Derneğinin resmi bülteninde 2 sayfa yer bulabilmiştir. Buraya tıklayarak haberin ayrıntılarını okuyabilirsiniz. Laura bazı dönemlerde, bilhassa çiftleşme zamanlarında Türkiyeye gelip, bizlerle deneyimlerini de paylaşmaktadır. Şu anda USA nın çok önemli bir çiftliğinde danışmanlık yapmaktadır. Kendisi Almanya'da yapılan yarışmada üretim ve eğitim alanında 422 oy alarak birinci olmuştur. Laura'nın sıralamadaki yerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz...

Bu web sayfasının sahibi Kemal Kural ,Dünyanın en güvenilir kuruluşu olan SV ( Verein für Deutsche Schaeferhunde) LG 16 12 305 005 nolu üyesidir.

bize nasil guvenebilirsiniz kkural 1 bize nasil guvenebilirsiniz kkural 2


Istanbul Şampiyonasında 6 köpekle alınmış olan, 3 şampiyonluk, bir ikincilik, bir dördüncülük ve bir altıncılık ve 2011 Türkiye Şampiyonasında kazanılan "Üretici Şampiyonluğu" bu işi ne kadar iyi ve düzgün yaptığımızın kanıtıdır.
Sizlere de yardımcı olabilmeyi dileriz.

bize nasil guvenebilirsiniz 4

 

bize nasil guvenebilirsiniz5

 

bize nasil guvenebilirsiniz 3

Kemal Kural

Go to top