ALMAN KURDU Üretimi

Alman Çoban Köpeklerinin üretimi bazı ülkelerin ve bazı üreticilerin baktıkları gibi bir çoğaltma işlemi değildir. Aksine büyük bir sorumluluk taşıyan, ırkın bozulmamasını koruyan ve bu konuda belirlenmiş her kurala uyulması gereken bir işlemdir.Üretme bir zevk uğruna bilinçsiz ve ticari hedef güdülerek yapılmamalıdır. Bu zaman alan ve aynı zamanda finansal yük getiren bir hobidir. Büyük tecrübe, bilgi ve hayvan sevgisi gerektirir.

almankurdu uretimi 01Doğumun gerçekleşebilmesi için anlayışlı komşular, temiz ve rahat bir ortam, alttan ısıtılan bir platform ve yukarıdan ısı veren kırmızı lamba en önce düşünülmesi gereken noktalardır. Doğumdan sonra ise en az 2 ay anne ve yavrulara düzgün bakım, yabancılar tarafından yavruların rahatsız edilmemesi gerekmektedir. 8 haftadan sonra yavrular anne ve kardeşlerinden ayrılabilir. Çünkü anne yavruların süt emerken, çıkan dişleri dolayısı ile canı yandığından ve memeleri etrafında yaralar oluştuğundan, artık yavrularla ilgilenmemeye başlayacaktır. Yavrular 3 aydan itibaren aşı olmaya başlarlar. Yavrular dünyaya geldikten sonra sosyalleşmeleri için mutlaka kardeşleri ve anneleri ile birlikte 8 hafta geçirmeli ve daha sonra alınan yavruya kardeşleri,anneleri ve bulunduğu ortamdan ayrılması nedeni ile, yeni sahibi tarafından çok şefkatli yaklaşılmalı, yavru çevreden, diğer hayvanlardan ve insanlardan kendisi için negatif olabilecek bir davranış ile karşılaşmamalıdır. Örneğin eve misafir gelen çocuk veya yan komşunun köpeği tarafından ilk etapta korku sinyali alabilecek bir davranışla karşılaşmamalıdır. Aksi halde bu yavrular ilerde aksi, agresiv ve korkak olurlar ki, bu Alman Kurtlarında istenmeyen bir özelliktir ve yarışmalarda diskalifiye nedenidir. Bu yavrularda ve ileride büyüdükleri zamanda da vücut, akıl ve ruh tam bir harmoni içinde olmalıdır. Uzun tüylü Alman Kurtları makbul değildir ve yarışmalara katılamadıkları gibi, Körung ( üretim lisansı ) da alamazlar. Aynı şekilde tamamı veya kısmen beyaz olan Alman Kurtları da makbul değildir. Burnu siyah olmalıdır.


Bu köpeklerde aranan başlıca özellikler orta büyüklükte olmaları ( erkekler 35 - 40 kg ) dişiler 22- 32 kg, adaleli, almankurdu uretimi 02uzun süreli koşabilen ve efor sarfedebilen,iyi huylu, çalışmayı seven ve insanlara dost bir arkadaş olmalıdır.

Bir Alman Kurdu, bir bisikletin yanında 16 aylıktan itibaren 20 km koşabilmelidir.
Bu koşu esnasında 10 ar dakikalık 2 mola yeterli olmalıdır. Ancak köpek sahibinin dikkat edeceği nokta köpekte displasy ve kalp rahatsızlığı olmamasıdır. Zaten köpek 12 aylık iken x-ray ile displasy konusu aydınlığa kavuşacağından, eğer bu sorunu olmayan köpek, bisiklet anteramanında nefes nefese kalıp, koşmak istemiyorsa, mutlaka bir veteriner hekime danışılmalıdır. Bu koşu esnasında bisiklete nasıl aparat takılacağı resimde tarafınıza gösterilmektedir.

 

 

 

Dalgıç davaları için sayısız ilaç var. Reçeteleri işleyecek multipl yasal internet eczanesi vardır. Her sıkıntı için çok sayıda ilaç var. Aşağıda "Vigrande" ile ilgili önemli savunma önerileri bulunmaktadır. Viagra gibi telafileri aldığınızda "" yaklaşık hatırlamanız gerekir. Başka soruya gidiyoruz "". Erektil disfonksiyonun kendisi mutlaka mezar olmamasına rağmen, bazen diğer temel bir sağlık koşullarının erken ciddi uyarı işaretlerinden biridir. Herkese sorun ve herhangi biri bir ilacın yan etkileri olduğunu cevaplayacaktır. İyi bir itibar kaynağı ile, bu çare için geçerli bir reçete ile iyi düşünülmüş online eczaneye itilebilecek tasarruflar elde edersiniz.

Go to top